Éjszakánként mindenki 5-7 alkalommal álmodik. Álmainkra hiányosan vagy sehogy sem emlékszünk. Amelyeket mégis fel tudunk idézni azok tarkák, olykor különösek, érthetetlenek. Előfordul, hogy álmaink szorongást keltenek bennünk, máskor kellemes vagy vicces helyzeteket élünk át vagy mulasztunk el. De mi lenne, ha az álmainkat magunk irányítanánk, mi döntenénk el (tudatosan), hogy mit akarunk. Nyugodtan repkedhetnénk, végtelen magasságból lezuhanhatnánk vagy akár megtanulhatnánk a holnapi leckét az iskolába, anélkül hogy bármi bajunk essen.
De mindennek ára van, a tízparancsolatot követnie kell, aki maga szeretné irányítani álmait.
Tíz parancsolat:
1. Naponta többször, komolyan tegye fel magának a kérdést, ébren van-e vagy álmodik!
2. Intenzíven képzelje el, hogy álmodik!
3. Ellenőrizze közvetlen vagy távolabbi múltját, nem ütközik emlékezet kihagyásba?
4. A kritikus kérdést minden olyan szituációban tegye fel magának, mely egy álomra is jellemző lehetne!
5. Akinek visszatérő álmai vannak, minden olyan szituációban tegye fel magának a kritikus kérdést, amely hasonlít valamelyik visszatérő álmához!
6. Gyakran él át olyan extrém álomszituációt, amely a realitásban nem élhető át, mint pl.: lebegést? Ha igen próbálja meg magát éber állapotban egy ilyen élménybe beleképzelni, és közben ügyeljen a 2. számú pontra!
7. Azzal a gondolattal aludjon el, hogy tudatos álma lesz!
8. Vezessen álomnaplót!
9. Határozza el, hogy álmában megvalósít egy bizonyos egyszerű cselekményt!
10. Rendszeresen, de ne eltökélten gyakoroljon! Ne tűzzön ki határidőt, és őrizze meg türelmét! Egészen biztos, hogy sikerülni fog!
|